توضیحات کامل :

پاورپوینت چرا زنان مدیران بهتری‌ هستند در 23 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

 

فهرست مطالب

مقدمه

نوع اندیشیدن

انعطاف‌پذیری ذهنی

مهارت کلامی

مهارت‌های اجتماعی اجرایی

همکاری و توجه به دیگران

استقامت و تولید بیشتر

جامعه موفق آینده

 

بخشی از متن

مقدمه

  از دیرباز تا چند دهه پیش حضور زنان در پست‌های مدیریتی، چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی، بسیار ناچیز بوده و جوامع بشری از سرمایه عظیمی که داشته بخوبی بهره نبرده‌اند.

زنان برای پیشرفت و بالا رفتن از پلکان ترقی و رسیدن به بخش مدیریت متحمل سختی فراوانی می‌شوند و در حقیقت تبعیض جنسیتی برای آنان سقفی تعیین کرده که بیشتر مواقع نمی‌توانند پست مدیریتی داشته باشند؛ پدیده‌ای که به سقف شیشه‌ای معروف است.

خوشبختانه جامعه بین‌المللی از دو، سه دهه گذشته تاکنون برای رسیدن به نوعی برابری جنسیتی بسیار تلاش کرده و امروزه در جوامع مختلف بویژه جوامع پیشرفته، راه زنان به سوی پست‌های مدیریتی هموارتر شده است.

دنیای مدرن امروز دیگر نمی‌تواند مانند گذشته با روش مدیریتی، دستور دادن و کنترل کردن کارکنان که روش عمده مدیران مرد است، پیش رود و به شکوفایی خود ادامه دهد و باید برای رسیدن به نتیجه بهتر، به روش‌های مدیریتی تازه‌ای بیندیشد. درحقیقت زن‌ها می‌توانند مدیریتی بمراتب بهتر از مردها داشته باشند. ‌در عملکردهای مدیریتی زن و مرد، ویژگی‌های متفاوت فردی، نحوه تفکر و احساسات، ارزش‌ها و انگیزه‌ها، محیط فرهنگی و تجربه‌های دوران کودکی‌شان بسیار موثر هستند. اما شواهد علمی نشان داده است که زن و مرد در مشاغل مدیریتی غیر از ویژگی‌های محیطی، از نظر بیولوژیکی کاملا متفاوت از یکدیگر عمل می‌کنند.

نوع اندیشیدن

زنان هنگام اندیشیدن به مسائل مختلف تا حدی متفاوت از مردان عمل می‌کنند. آنها بسرعت تمام جزئیات اطلاعات در دسترس را دریافت و در ذهن مرتب کرده و به شکل ساختارهای پیچیده‌ای در می‌آورند. این ویژگی در تصمیم‌گیری‌های گوناگون بسیار به کارشان می‌آید، زیرا می‌توانند با دریافت جزئیات موضوع مورد نظرشان، به گزینه‌های متفاوتی فکر کنند و برای یک مشکل چند راه‌حل پیشنهاد دهند. آنها هنگام برخورد با مسائل گوناگون خطی فکر نمی‌کنند بلکه نوع تفکرشان را می‌توان به شبکه‌ای از تارهای تنیده به هم تشبیه کرد و به واسطه این خاصیت می‌توانند در آن واحد به چند موضوع بیندیشند. این توانایی در دنیای رقابتی امروز از اهمیت زیادی برخوردار است.

همچنین توانایی حفظ چند موضوع متفاوت در ذهن در لحظه باعث می‌شود که زن‌ها بتوانند براحتی موضوعات مبهم را درک و با شم درونی‌شان ارتباط مستقیم برقرار کنند. این ویژگی تاثیر بسیار مهمی در تصمیم‌گیری‌ها دارد. آنها تحت تاثیر این تفکر می‌توانند برنامه‌های طولانی‌مدت در ذهن داشته باشند و برای رسیدن به اهدافشان سناریوهای مختلفی را در نظر بگیرند.

انعطاف‌پذیری ذهنی

نحوه تفکر زنان موجب شده که از هوش و استعداد طبیعی دیگری به نام انعطاف‌پذیری ذهنی بهره‌مند شوند. انعطاف‌پذیری ذهنی ویژگی ضروری مدیریت در دنیای اقتصادی پویای امروز ماست. در تحقیقاتی که روی 900 مدیر زن و مرد انجام شده است، معلوم شد مدیران زن در زمینه کار گروهی و به کار بستن خلاقیت نسبت به مردها بهتر و موثرتر عمل می‌کنند و در حقیقت این امر به دلیل انعطاف ذهنی آنهاست.

و ...